Vybíráme vývojový set pro hrátky s Arduino.

Vybíráme vývojový set pro hrátky s Arduino. Přestavíme čtyři vývojové sety, které by se ti mohli líbit.
Arduino UNO

Chtěl bys začít programovat, vyvíjet a stavět nejrůznější zařízení s Arduino, ale nevíš, co všechno si máš koupit a přečíst? Tak pojďme společně do toho. Ukážeme ti jaké Arduino Starter Kity máme a jaké návody jsme si pro tebe připravili.

Máme zkušenosti i zpětnou vazbu od zákazníků, takže ti s výběrem vhodného hardwaru dokážeme pomoci.
Mezi začátečníky jsou nejpopulárnější výukové sady. To je balení součástek a modulů, kde je prostě všechno pro bastlíře začátečníky.

LaskaKit Arduino MINI Starter kit

Mini Arduino Starter Kit
LaskaKit Arduino MINI Starter kit

V tomto Mini Arduino Starter kitu najdeš všechno potřebné – Arduino Uno (povedený klon), dupont kablíky (samec-samec), USB kabel, breadboard, různobarevné LEDky, rezistory, potenciometr, bzučák, fotorezistor, RGB LED, infračervený přijímač no prostě je toho hromada a na začátku nebudeš vědět co dřív vyrobit 🙂

Aby ti šlo učení, hraní co nejrychleji, připravili jsme i 28 stránkový manuál, kde najdeš jak připojit Arduino Uno k počítači, jak připojit a rozblikat LEDky a jaké hodnoty k nim vybrat. Blikání LEDek pak rožšíříš o potenciometr. Připojíš bzučák nebo si vyrobíš otřesový (ne otřesný) alarm.

Na 28 stránkách je 13 vyukových lekcí – s programem i schématem.
LaskaKit Arduino MINI Starter kit i návod najdeš na https://www.laskakit.cz/laskkit-arduino-mini-starter-kit/

LaskaKit Arduino MIDI Starter kit

Midi Arduino Starter Kit
LaskaKit Arduino MIDI Starter kit

Pokud ti přijde, že ve verzi Mini toho zase tolik není, pak tu máme pro tebe verzi Midi.

Ta navíc (oproti verzi Mini) obsahuje IR ovladač, 4-místný sedmisegmentový displej a 8×8 LED matice.

Samozřejmě i k tomuto kitu máme vlastní návod, kde se naučíš od blikání LEDkou, přes práci s fotorezistorem až po sedmisegmentový displej nebo matici LED 8×8 či ovládání přes IR přijímač.
Na 43 stránkách je 18 lekcí. Kit najdeš na https://www.laskakit.cz/laskkit-arduino-midi-starter-kit/

LaskaKit Arduino MAXI Starter kit, RFID

 LaskaKit Arduino MAXI Starter kit, RFID
LaskaKit Arduino MAXI Starter kit, RFID

Chceš ještě nějaký větší set součástek? Pak už můžeme jenom posloužit LaskaKit Arduino MAXI Starter kit, RFID. Maxi Starter Kit obsahuje, oproti svým menším kamarádům Mini a Midi, navíc krokový motor, driver pro krokový motor, senzor teploty a vlhkosti, senzor hladiny vody, relé, joystick, hodiny reálného času (RTC) a také RFID – čtečku i přívěsek. Můžeš si tak vytvořit lepší zabezpečovací zařízení pro svůj pokoj nebo dům.

U verze Maxi si můžeš vybrat jednu ze dvou vývojových desek – Arduino Uno nebo Arduino Mega. My doporučujeme verzi Mega – ano, je o trochu dražší, ale zase má více pinů ke kterým můžeš něco připojit a také větší paměť.

I k tomuto kitu máme vlastní návod, který nabobtnal na 72 stránek a i tady najdeš návod pro každý hardware, který je v sadě – detekce plamene, detekce zaplavení, použití RFID a mnoho dalšího. Počet lekcí v tomto návodu je už 31.

Kit najdeš na https://www.laskakit.cz/laskkit-arduino-maxi-starter-kit–rfid/

LaskaKit IoT MINI Starter Kit

 LaskaKit IoT MINI Starter Kit
LaskaKit IoT MINI Starter Kit

A posledním kitem je náš LaskaKit IoT MINI Starter Kit – ten obsahuje vývojovou desku Wemos D1 Mini a rozšiřující modul s DHT11 – čidlo vlhkosti a teploty.

ESP8266 je velmi populární čip s možností připojení k tvé Wi-Fi síti. Samozřejme ani k tomuto kitu nechybí náš 11 stránkový návod s pěti lekcemi. V návodu najdeš příklady jak vyčítat teplotu a posílat na sériový port, připojíš se k tvé Wi-Fi síti, pošleš si data na ThingSpeak server a nakonec si zobrazíš data na OLED.

Ano, i když si koupíš nějaký kit, samozřejmě k tomu můžeš dokoupit spoustu dalších modulů a čidel.

Kit najdeš na https://www.laskakit.cz/laskkit-iot-mini-starter-kit/

Pokud bys chtěl vyzkoušet jiný hardware než klasické Arduino Uno nebo ESP8266 na desce WeMos D1 Mini, máme vlastní nabušený hardware, který určitě stojí za zmínku.

LaskaKit ESP32-LPKit PCB antenna

 LaskaKit ESP32-LPKit PCB antenna
LaskaKit ESP32-LPKit PCB antenna

Třeba LaskaKit ESP32-LPKit PCB antenna, vývojová deska s ESP32, která nabízí možnost připojení čidel a modulů přes klasické hřebínky nebo náš μŠup konektor (I2C rozšíření). Deska může být napájena z USB-C konektoru, přes hřebínky nebo z LiPol baterie – v každém případě se jedná o jednu z nejúspornějších vývojových desek na trhu. Při návrhu jsme dávali pozor na každou MIKROamperu.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se také líbit