Vnímáme potřeby zákazníků a jedním z nejčastějších dotazů je „Nemáte něco univerzálního, pro měření teploty, CO2? A aby to bylo úsporné a vydrželo to na baterku dlouho.“
Máme! Prostě univerzální velmi úsporný displej (ePaper) s řídící deskou ESPink-Shelf 2.13″, ke kterému můžeš připojit čidlo teploty a vlhkosti SHT40 nebo čidlo teploty, vlhkosti a tlaku BME280 nebo čidlo teploty, vlhkosti a koncentrace CO2 SCD41 a program sám najde připojené čidlo. Názorná ukázka je na videu níže.
Takže naše kompaktní deska s ePaperem o velikosti 2.13″ může sloužit jako nejen přenosný teploměr. Napsali jsme kód, který stačí zkompilovat v Arduino IDE a ten dělá vše za tebe. Najde připojené čidlo, vyčte z něj všechna dostupná (naměřená) data a zobrazí na displeji.
ESPink-Shelf zároveň měří i napětí připojené baterie a při poklesu pod 3.7V zobrazí malý nápis „vybitá baterie“ v dolní části displeje, při napětí pod 3.4V zobrazí tento nápis přes celou obrazovku.
Díky malým rozměrům ale zároveň velmi dobré čitelnosti textu je možné ESPink-Shelf vestavět do různých krabiček – dle tvých potřeb.
My si oblíbili krabičku od designera @skoro, jeho model krabičky pro 3D tisk je dostupný na https://www.printables.com/model/760402-espink-shelf-snap-fit-box
Náš kód pro zobrazení
– teplota, vlhkost s SHT40
– teplota, vlhkost a tlak s BME280
– teplota, vlhkost a koncentrace CO2 s SCD41
je dostupný na našem githubu
>>>https://github.com/LaskaKit/ESPink-Shelf/tree/main/SW/Multisensor <<<
Výchozí hodnota aktualizace naměřených dat je 15 minut.
ESPink-Shelft 2.13″ můžeš koupit na https://www.laskakit.cz/laskakit-espink-shelf-213-esp32-e-paper/
Baterie s konektorem máme k dispozici 200 mAh nebo 400 mAh.
Modul s čidlem SHT40 (teplota, vlhkost) je na https://www.laskakit.cz/laskakit-sht40-senzor-teploty-a-vlhkosti-vzduchu/
Modul s čidlem BME280 (teplota, vlhkost, tlak) je na https://www.laskakit.cz/arduino-senzor-tlaku–teploty-a-vlhkosti-bme280/
Modul s čidlem SCD41 (teplota, vlhkost, CO2) je na https://www.laskakit.cz/laskakit-scd41-senzor-co2–teploty-a-vlhkosti-vzduchu/
Tip na závěr:
Vzhledem k tomu, že nepoužíváme WiFi ani Bluetooth, můžeme si dovolit snížit frekvenci CPU z výchozích 240 MHz na 40 MHz.
A úspora energie je opravdu významná, což dokládá měření spotřeby celého zařízení.